Je lepší si na nemovitost našetřit nebo koupit na hypotéku
Někteří lidé mají strach se při nákupu nemovitosti zadlužit a domnívají se, že nejlepší bude si na nákup celé nemovitosti našetřit. Je to dobrá strategie? To se dnes dozvíte.
Je lepší si na nemovitost našetřit nebo ji koupit na hypotéku? Víte, co musí splňovat žadatel o hypotéku? To a mnoho dalšího se dozvíte v našich článcích.
Někteří lidé mají strach se při nákupu nemovitosti zadlužit a domnívají se, že nejlepší bude si na nákup celé nemovitosti našetřit. Je to dobrá strategie? To se dnes dozvíte.
Kupujete nemovitost nebo vás čeká refinancování hypotéky? Pak je dobré si svou hypotéku umět spočítat, a k tomu se vám hodí detailní hypotéční kalkulačka.
Často se dnes potkáváme se senzačními nabídkami hypoték. Obzvlášť developeři si oblíbili tento způsob podpory prodeje bytů.
V dnešní době, kdy jsou úrokové sazby vysoké, se stále více klientů zajímá o možnost převzetí hypotéky. Pokud budete mít štěstí na prodávajícího se správnou hypotékou, můžete získat úrok i 1,79 % p.a.
Pokud banka nechce přijít o klienta, musí se sazbou dolů i v době fixace. V dnešním článku se budeme věnovat tématu předčasného splacení hypotečního úvěru a sankcí, které z toho (ne)vyplývají.
V dnešním článku vám ukážu několik možností, jak různé banky počítají příjem, a jak rozdílně může příjem pro stejného klienta podle různých způsobů výpočtu vycházet. Jinými slovy, pokud vás jedna banka odmítne, jiná vás může být ochotna financovat, protože na zdroj a výši příjmu nazírá úplně jiným způsobem.
Od 1. dubna 2022 platí nové nařízení ČNB, na základě kterého mohou banky poskytnout hypoteční úvěr pouze klientům, kteří splňují určitá kritéria.
Inflace v srpnu vyskočila na 4,1 %. Rostoucí inflace má dopad na ceny nemovitostí a realitní trh. Co můžeme očekávat?
Rozdíl je zásadní a je dobré ho znát, pokud aktivně uvažujete o koupi nemovitosti, která nebude patřit pouze vám, ale budete se o ni dělit s další osobou - manželem, partnerem nebo třeba dobrým přítelem.
Prodej bytu se může zdát snadný. Obsahuje ale mnoho úkonů, které je dobré znát, jinak se můžete dostat do problémů. Zbytečně. V našem prodejním průvodci vám ukážu, na co se při prodeji zaměřit a jakých chyb se vyvarovat.
Rozvazovací podmínka může pomoci vyřešit řadu problémů při nákupu a prodeji nemovitosti. Kdy má smysl?
Růst úrokových sazeb může některé majitele nemovitostí dostat do problémů se splácením hypotéky. Pokud k nim patříte, přečtěte si, jak nejlépe postupovat.
Při nákupu nemovitosti je třeba věnovat pozornost tomu, zda na nemovitosti nevázne nějaké právní zatížení. Dnes se běžně setkáváme s tzv. zástavním právem a s ním souvisejícím omezením. Na co vše si musíte dát pozor?
Rozvod je složitým životním obdobím. S ním často souvisí i vypořádání vlastnictví společné nemovitosti. Jak nejlépe postupovat?
S jakými omezeními vlastnických práv se můžete setkat u nemovitostí? Řeč bude o věcných břemenech, zástavních právech a nájemních smlouvách.
Co dělat, abyste bance neplatili sankce za předčasné splacení úvěru, a na co si dát při prodeji nemovitosti s hypotékou pozor?
Životy mladých lidí na začátku kariéry, mladých rodin s jedním příjmem a svobodných jedinců se zase o něco ztíží. Tedy alespoň těm, kteří si plánovali pořídit vlastní bydlení. Česká národní banka totiž opět zpřísňuje podmínky pro schvalování hypoték. Od 1. října 2018 by celkové zadlužení žadatele o hypotéku nemělo přesáhnout 45 % jeho celkového čistého měsíčního příjmu a zároveň celkový dluh nesmí přesáhnout devítinásobek jeho čistého ročního příjmu. Do výše celkového dluhu se bude počítat nejen splátka žádané hypotéky, ale i...
Nestaví se, nestaví! Pokud se kdekoliv začtete do problematiky spojené s rostoucí cenou bytů, tak alespoň jedenkrát narazíte na tento argument. Rozumějme tím nejen Prahu, ale další oblasti, kde je zřetelný rostoucí trend poptávky spojený s ekonomickou migrací a populačním boomem, např. Praha, Plzeň nebo Jihomoravský kraj.