3 druhy příjmu, které vám vygeneruje investiční nemovitost
Nákup investiční nemovitosti na pronájem vám vygeneruje 2 až 3 typy příjmů. Jaké to jsou a jaké zhodnocení můžete očekávat?
Pronájem nemovitosti může být výnosným podnikáním, ale také s sebou přináší řadu povinností a problémů, které musíte jako pronajímatel řešit. V této rubrice najdete praktické rady a informace, které vám pomohou úspěšně zvládnout všechny aspekty pronájmu. Od správného výběru nájemníků až po informace o vašich právech a povinnostech – naše články vám poradí, jak bezpečně pronajmout svou nemovitost a minimalizovat rizika.
Nákup investiční nemovitosti na pronájem vám vygeneruje 2 až 3 typy příjmů. Jaké to jsou a jaké zhodnocení můžete očekávat?
Kauce vybraná od nájemce má horní limit. Zákaz chovat v bytě zvíře je neplatný, byť stále častý. Samostatné téma jsou opravy. Jste vlastník bytu, který pronajímáte, nebo stojíte na druhé straně barikády coby nájemce? Ať tak či onak, následující článek vám pomůže ujasnit si, jaké základní povinnosti má pronajímatel bytu.
Bydlíte v nájmu? Nebo naopak byt či dům pronajímáte? V obou rolích byste měli znát svá práva. Seznámíme vás s možnostmi, jak ukončit nájemní smlouvu na byt či dům ze strany pronajímatele i nájemce.
I taková banální činnost jako převod elektřiny a plynu skýtá nebezpečí, která vám mohou způsobit nepříjemné problémy. Pojďme se podívat na nejčastější chyby.
Jak odhalit problematické nájemníky ještě předtím, než s nimi uzavřete nájemní smlouvu? Pojďme se podívat, jak je můžete prověřit.
Pokud přemýšlíte, jestli nemovitost koupit nebo jít do pronájmu, tento článek si musíte přečíst.
Při pronajímání bytu je třeba se rozhodnout, zdali budou vaši nájemníci hradit energie sami přímo dodavatelům, nebo je budete hradit vy a následně je nájemníkům přeúčtujete. Každá varianta má své výhody a nevýhody.
Mezi pronájmem a podnájmem je rozdíl. Většina lidí tato slova nerozlišuje. Z právního hlediska jsou však rozdíly podstatné a mají vliv na vaše práva. Vyplatí se je znát.
Jaké daně zaplatíte při pronájmu, co dát do nákladů a co se vám nejvíc vyplatí? Článek je zaměřen na zdanění u fyzických osob.
Když vám nájemník přestane platit nájem, máte problém. Co v takovém případě dělat a hlavně co nedělat? Tedy pokud nechcete skončit ve vězení.
Při pronájmech bytů dochází někdy mezi pronajímateli a nájemci ke sporům, když jde o opravy. Kdo platí opravy, upravuje nařízení vlády.
Bydlení je základní lidská potřeba. A tak nám lidé stále volají, protože hledají bydlení. Např. proto, že jednu nemovitost právě prodali a druhou potřebují koupit, aby neskončili na ulici. Nebo když lidem právě končí nájem a potřebují si najít jiný. Život v realitách kvůli koronaviru nekončí, poptávka po nemovitostech klesla, ale nezastavila se.
V Praze se doteď přibližně 6 až 12 tisíc bytů pronajímalo krátkodobě. S tím je konec. Koronavirus to zabil. Většina bytů se začne pronajímat dlouhodobě. Vzroste nabídka nájemních bytů a tím klesnou ceny pronájmů.
Majitel budovy nebo společenství vlastníků musí od 1. 7. 2015 zajistit zpracování průkazu při prodeji budovy nebo její ucelené části (například bytu). Při pronájmu pak od 1. 1. 2016. Ne vždy však průkaz potřebujete.
Tak toto je častá reakce nezkušených pronajímatelů na neplatící nájemníky a také rychlá cesta do vězení.
Kvalita makléře a aktivity, které pro prodej nemovitosti dělá, mají výrazný vliv na rychlost prodeje a dosaženou cenu.
Věděli jste, že stát každoročně zaplatí na důchodech o 50 miliard více, než kolik vybere? Tahle matematika nemůže dlouhodobě fungovat. A pokud se něco nezmění, tak se to jednou sesype a nejvíce to odnesou ti, co už nemají tolik sil se bránit - důchodci.
Pomocí finanční páky můžete znásobit výnos z vaší nemovitosti. Můžete ji uplatnit několik způsoby. Podívejte se na příklady.